Valószínűleg azért, mert olyan egyszerű, kéznél van, naponta többször megkapjuk rá a lehetőséget, nincs mellékhatása, de annyira visszataszító.
Ezt tartjuk róla, mert erre tanítottak, erre neveltek minket. „Pisilés után moss kezet fiam!” Mennyiszer hallottuk ezt a mondatot, és mennyiszer mondjuk el gyermekünknek! Pedig mennyivel fontosabb lenne előtte kezet mosni, mint utána!
Ami belőlünk távozik, az már a miénk volt, miért mégis ez az undor? Úgy gondolom, ha meg tudok győzni valakit a vizelet terápia pozitív hatásáról, és leküzdi az önmagában lévő utálkozást, akkor már elértem a célomat. Segítettem egy gát feloldásában, és a többi már megy magától.
Vizelet terápia története régen és napjainkban:
Kezdhetném a történetet időrendi sorrendben, dátumokkal alátámasztva, de ezt inkább a végére hagynám, egyébkét túl szárazra sikerülne a leírás, ami nem igazán illik a vizelet témájához!
Ha valaki arra gondol, hogy a vizelet terápia egy boszorkánykonyha a sötét középkorból, talán segít egy rövid betekintés a történetébe. A legtöbben közülünk úgy gondolják, ha van egy szokatlan gyógyítás, ha az alternatív, akkor csak gyógynövények vagy más hasonló természetes gyógymód létezhet benne.
Mindig emlékeztetnek minket arra, hogy a vizelet a testünk kiválasztott „hulladéka”, ezért annak el kell távoznia szervezetünkből. Ez általában a neveléssel és a tévesen kialakított gondolatmintával függ össze. Többször hallhattuk, hogy a vizelet csúnya, koszos, undorító, amit legjobb, ha elbújva adunk ki magunkból. A vizelettel kétszer érintkezni nem szabad, és kezünket alaposan meg kell mosni dolgunk végeztével. Ha lehet, még talán fertőtlenítsük is kezünket, nehogy valami rajta maradjon!
A reklámok is naponta sulykolják belénk ezt a negatív programot, hiszen a természetes kiválasztást és annak minden maradványát azonnal el kell tüntetnünk, ezért van annyi légfrissítő, deodorant stb.
Ez egy történet a kimondhatatlanról, megfoghatatlanról és titkolnivalóról. Az iskolában megtanították nekünk, hogy a belőlünk távozó vizelet és széklet szervezetünkből kiválasztott mérgeket és káros anyagokat tartalmaz.
A betegek vizelete és széklete bestiálisan bűzös! Náluk visszatükröződik (tükörképet ad) betegségük a megváltozott szagban, állagban, összetételben, és színben. Itt segíthet a vizelet (széklet) amit nem bűn újra a szervezetünknek visszaadni, sőt igen hasznos. A vizelet terápia használatához félre kell tenni előítéletünket mielőtt azt elutasítjuk.
A késői középkorban megjelent „Heylsame Drecks Apotheke” / Gyógyító Mocsok Gyógyszertára és a „Drecks-Therapie” / Mocsok-Terápia. Paulini (1643-1712) az orvos és teológus, aki nem beteges fantáziája folytán foglalkozott a vizelettel, hanem az elért pozitív eredményei miatt írta meg könyvét. A vizelet terápia több ezer éves múltra tekint vissza, amit hamarosan részletesebben is leírok.
Nem szabad elfelejtenünk, hogy a beteg állatok lenyalják saját vizeletüket, sőt a székletüket is megeszik! A kutyák nyálukat viszik fel sebeikre, mikor azt nyalogatják, ami szintén egy test azonos ’gyógyszer’. A természetben nincs olyan, ami fölösleges vagy haszontalan lenne!
Ebben a rohanó, gyógyszerekkel telített világban talán most érkezett el az idő, hogy újra visszanyúljunk a természet adta lehetőségekhez, gyógyításhoz.
A modern gyógyítás rengeteg krónikus betegséggel szemben tehetetlen, gyakran több problémát okoz, mint amit megold. Figyelembe kell vennünk, hogy a modern gyógyítás leginkább a tüneteket kezeli, és nem jut el azok okaihoz. Ez eredményezi azt a megnyugtató tényt, hogy az emberek egyre inkább visszatérnek a természetes gyógymódokhoz, terápiákhoz, mert már önmagukat is egy egésznek tekintik és nem csak egyes tünetek kezelésére vágynak.
Leginkább azok az emberek találnak rá először a vizeletterápiára, akik újra és újra visszatérő problémákkal küszködnek, amire eddig nem találtak máshol megoldást. A vizeletterápia rávezet a toleranciára, a tudásra és a megértésre.
Ha hazánkban nem is, de a környező országokban többen foglalkoznak ezzel a gyógymóddal, mint gondolnánk. Sokan nem beszélnek róla, de az idősebb korosztálynál a mai napig megtaláljuk azokat az embereket, akik a legkülönbözőbb betegségeiket vizelettel gyógyították és gyógyítják ma is.
Mostanság egyre több könyv jelenik meg ebben a témában, megtörve az eddigi hallgatást. Sajnos ezek a könyvek német vagy angol nyelven elérhetők leginkább.
Folyt.köv.